Music Band -Sunny Day- : Мартин Атанасовски - Гитара и вокал, Никола Јангелов - Гитара, Иван Мојсоски - Клавијатура и Мартин Иванов - Бубњар ..
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 За Бендот

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin


Број на мислења : 7
Join date : 2010-07-13
Местолокација : Виница

ПишувањеПредмет: За Бендот   Чет Jул 15, 2010 7:35 pm

Music Band - Sunny Day - составен од 3 членови : Мартин Атанасовски - Гитара и Вокал , Иван Мојсоски - Клавијатура и Мартин Иванов - Бубњар. Бендот е официјално оформен на 25 јуни 2010. Претежно свириме поп-рок музика ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sunnyday.macedonianforum.net
 
За Бендот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Music Band _ Sunny Day _ :: Се за бендот-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create a blog